Przyjazna człowiekowi przestrzeń to miejsce, gdzie czujemy się dobrze, swobodnie, wygodnie, miło, przytulnie, a jednocześnie daje nam ono energię i jest inspiracją. Takich miejsc szukam i takie staram się tworzyć. I właśnie o tym jest ten blog: małych uciechach, niespodziewanych pomysłach, ciągłych poszukiwaniach, działaniach, odczuciach i eksperymentach.

środa, 12 lutego 2014

Cięcie winorośli - na nauki czas

Na cięciu winorośli to ja się nie znam. Coś, czyli letnią przycinkę i ograniczanie owoców, próbowałam robić eksperymentując nieco na krzewach rosnących u rodziców. Ale o zimowej przycince tylko słyszała, że takowa jest i jest potrzebna, jeśli chcemy mieć ładne grona.

Wprawdzie w swoim ogródeczku miejsca na takowe krzewy nie mam, ale u kilku klientów winorośl się pojawia i miło byłoby wiedzieć, co z nimi robić. A może i w przyszłości jednak się skuszę na własne wino. Stąd decyzja podjęta - w najbliższą sobotę 15 lutego wybieram się na szkolenie z zimowej przycinki.O godz. 11 w winnicy Miłosz w Łazie rozpocznie się kolejna odsłona Akademii Winnicy Miłosz. - Zimowe cięcie decyduje o jakości i ilości (czyli urodzie) owoców w najbliższym sezonie - tłumaczy Krzysztof Fedorowicz z winnicy. Kto ma ochotę na nauki, wystarczy wziąć odpowiednie obuwie i sekator. Będzie to bowiem nauka nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna. A potem już tylko zasłużony odpoczynek przy winach z rocznika 2013 (z zacnych szczepów: pinot noir, pinot blanc, biały zweigelt). Właściciele winnicy zdradzają, że wyszły ciekawe:)
Koszt - 35 zł, rezerwacja pod adresem: info@winnicamiłosza.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz