środa, 12 lipca 2017

Letnie obrazki z ogrodu

Dzisiaj fotograficznie, bo padam po ogrodowych pracach. Ale satysfakcja z dobrze spędzonego czasu ogromna!(
W wielu miejscach rabaty wyglądają niezwykle urzekająco  (przynajmniej dla mnie:). Są pełne, bujne, kwiaty się przenikają i łączą we wspaniałe kompozycje. Cześc roślin posadziłam jesienią na tzw. przechowanie. Ale zostały, bo wiosna zbyt szybko mi minęła. I tak obok siebie rosną liliowce, kosmosy, funkie, rudbekie, dalie, jeżówki, tojeść bulwiasta, gaura, trawy ozdobne... Czego tam nie ma ;)
Jedno z moich ulubionych połączeń: trawa stilpa, gaura, złocienie i... ogórecznik.


W kilku miejscach po wiosennych szaleństwach kwietnych zrobiło sie pustawo i konieczna jest zmiana. Zaczęłam od ostrych redukcji.
 

Kalina koralowa nieco się rozrosła. Podczas przycinania niestety zmniejszyłam ilość korali, ale za to jest więcej miejsca i słońca dla innych roślin

 Podobny los spotkał tawułę japońską. Ostatecznie jednak wykopałam ją całkowicie. W jej miejsce posadziłam dalie, które kisiły się w donicach:)

Planowałam też zająć się rabatą róż pomarszczonych, która zarosła powojem. Ale gdy zobaczyłam, jak pieknie jej kwiaty wyglądają z białymi trąbkami straszliwego chwastu... odpuściłam.


Ale ostatecznie kwiatem dnia została jeżówka. No zakochałam się.2 komentarze:

  1. Urocza ta rabata przy domu. Podoba mi się efekt, jaki daje pomarańczowa trojeść. Czy polecasz złocienie? Nie mam ich w ogrodzie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję. Złocienie mam pierwszy rok. Biedne długo czekały na swoja kolej w donicy, bo planowo były kupione dla klienta, ale ostatecznie nieco zamysł rabaty się zmienił i zostały u mnie. Na zimę wsadziłam je w przypadkowe wolne miejsce i zostały. Przyznam, żę jestem zadowolona z tego nieplanowanego efektu. W przyszłym roku to miejsce nieco przerobię i chyba się zadomowią na dłużej.

    OdpowiedzUsuń